Skip to content
736 678 576 info@blueairlamp.cz

Germicidní UV zářiče Blue Air

Česká společnost Blue Air, zabývající se působením ultrafialového záření na mikroorganismy, vyvinula germicidní UV zářič z důvodu zvýšené poptávky po řešení pandemického stavu s onemocněním Covid-19.

Germicidní zářiče, UV lampy a jiná podobná zařízení jsou v jiných zemích již běžně vyráběna, a tedy se nejedná o vlastní vynález, nicméně použité materiály a zejména výkon našeho zářiče, jej kvalitou řadí na přední příčky ve funkčnosti jeho použití.

Germicidní UV zářič BA110 je určen pro čištění vzduchu od mikroorganizmů a jeho unikátní konstrukce umožňuje provoz v místnostech za současné přítomnosti osob.

UV zářič splňuje všechna bezpečnosti nařízení a technické normy platné v ČR, ale také v EU. Testování našeho zářiče bylo provedeno ve Strojírenském zkušebním ústavu, s.p. a výrobku byly uděleny příslušné certifikáty.

UV zářič je určen do všech míst, kde chcete mít jistotu, že je aktuální vzduchové klima zbaveno virů a bakterií.

Princip fungování UV zářiče

Jak UV zářič funguje?

UV zářič je vybaven dvěma speciálními zářivkami, které uvnitř tělesa produkují UV-C záření. Toto UV-C záření má vlnovou délku 250 nm a při osvícení mikroorganismů je bezpečně a nevratně zlikviduje, neboť záření pronikne do buňky a poškodí její DNA.

U zářiče BA110 je vzduch přes spodní mřížku s prachovým filtrem nasáván do tělesa, kde je ozářen UV-C světlem a následně je přirozenou cestou navrácen do místnosti.

Vliv UV záření na likvidaci mikroorganismů je dlouhodobě používán ve zdravotnictví, farmacii, bankovnictví, potravinářství a dalších příbuzných oborech.

airflow
Podstava Kolečka nebo kluzáky
Spotřeba energie 100 W
Výkon zařízení 100 m3/h
Hlučnost ventilátoru 30 dBA
Doporučená plocha místnosti 20 – 50 m2
Stupeň krytí IP 20
Typ trubice 2x Philips TUV-55
Životnost trubice 8000 hodin
Výška 106 cm
Šířka 30 cm
Hloubka 30 cm
Hmotnost 7,5 kg
Délka přívodního kabelu 3 metry
Barva slonová kost

Technická specifikace UV zářiče BA110

Certifikace

Prohlášení o shodě ke stáhnutí v PDF: ES Prohlášení o shodě BA110  EC Declaration of Conformity BA110

Back To Top